Home Kinoabc

Kinoabc

Kinoabc

#Sonic the Hedgehog 2 – Vetëm të shtunen në ora 13’00

Pasi u vendos në Green Hills, Sonic është i etur të provojë se ka atë që duhet për të qenë një hero i vërtetë. Prova e tij vjen kur Dr Robotnik kthehet me një partner të ri, Knuckles, në kërkim të një smeraldi që ka fuqinë të shkatërrojë qytetërimet.

#The Bad Guys – Vetëm të dielën në ora 13’00

Askush nuk ka dështuar ndonjëherë kaq shumë në përpjekjen për të qenë i mirë sa Djemtë e Këqij. Në komedinë e re të aksionit nga DreamWorks Animation, bazuar në serinë e librave më të shitur të New York Times...

#Lightyear – Të shtunen dhe të dielën në ora 15’00

Një aventurë aksioni fantastiko-shkencore dhe historia përfundimtare e origjinës së Buzz Lightyear, heroit që frymëzoi lodrën, "Lightyear" ndjek legjendarin Space Ranger në një aventurë ndërgalaktike së bashku me një grup rekrutësh ambiciozë dhe shokun e tij robot, Sox.

#Top Gun; Maverick – Në ora 17’00

Pete "Maverick" Mitchell vazhdon të shtyjë zarfin pas vitesh shërbimi si një nga aviatorët më të mirë të Marinës. Së shpejti ai duhet të përballet me të shkuarën ndërsa stërvit një skuadër të re të diplomuarsh për një mision të rrezikshëm që kërkon sakrificën përfundimtare.

#Jurassic World; Dominion – Në ora 19’00

Dominimi zhvillohet katër vjet pasi Isla Nublar është shkatërruar. Dinozaurët tani jetojnë - dhe gjuajnë - së bashku me njerëzit në të gjithë botën. Ky ekuilibër i brishtë do të riformësojë të ardhmen dhe do të përcaktojë njëherë e përgjithmonë, ...

#The Black Phone – Në ora 21’30

Finney Shaw është një djalë 13-vjeçar i turpshëm, por i zgjuar, i cili rrëmbehet nga një vrasës sadist dhe bllokohet në një bodrum të papërshkueshëm nga zëri, ku të bërtiturit nuk ka dobi...

#Minions: The Rise of Gru – 30 Qershor 2022, në ora 17’00

Në zemër të viteve 1970, mes një morie flokësh me pupla dhe xhinse të ndezura, Gru po rritet në periferi. Një adhurues i një supergrupi super të keq të njohur si Vicious 6, Gru harton një plan për t'u bërë aq i keq sa për t'u bashkuar me ta.

#THOR: Love and Thunder – 6 Korrik 2022, në ora 20’00

"Thor: Love and Thunder" gjen Zotin e Bubullimës në një udhëtim ndryshe nga çdo gjë me të cilën ai është përballur ndonjëherë - një kërkim për paqen e brendshme...

#Bullet Train – 04 Gusht 2022

Vrasësi i stërvitur Ladybug dëshiron të heqë dorë nga jeta, por tërhiqet përsëri nga mbajtësja e tij Maria Beetle në mënyrë që të mbledhë një çantë në një tren plumbash që shkon nga Tokio në Morioka.

#Nope – 11 Gusht 2022

Banorët e një gryke të vetmuar në brendësi të Kalifornisë dëshmojnë për një zbulim të çuditshëm dhe rrëqethës, njekohësisht ndeshen me një forcë misterioze që ndikon në sjelljen e njerëzve dhe kafshëve.

VAZHDON SHFAQJA E FILMAVE NË – Kino ABC