Home Kinoabc

Kinoabc

Kinoabc

“CARS 3” 3D, vetem gjatë vikendit në ora 13:00

TEMA: Blindsided eshte një gjeneratë e re e garuesve të shpejtë-flakërues, legjendari Lightning McQueen papritmas e sheh veten jashte nga sporti qe ai e do...

“DESPICABLE ME 3” 3D, vetem gjatë vikendit në ora 15:00

TEMA: Gru përballet me Balthazar Bratt, një ish-yll i fëmijëris, i cili është rritur për t'u bërë i fiksuar me karakterin që luajti në vitet '80, dhe merr pjesë në një rivalitet të vëllezërve, kur takohet me binjakët e tij simpatik, të gëzuar dhe më të suksesshëm...

“ALL EYEZ ON ME” (Legends Never Die – Tupac Shakur)

TEMA: All Eyez on Me eshte nje kronologji mbi jetën dhe trashëgiminë e Tupac Shakur, duke përfshirë edhe ngritjen e tij si një artist hip-hop, aktor, poet dhe aktivist, si dhe burgosjen e tij ne kohë kontradiktore në Death Row Records...

Sot ne Kino ABC – “SPIDER – MAN; Homecoming” 3D, në ora 19:20

Aksion/Aventurë/Fantastiko-Shkencor riu Peter Parker / Spider-Man (Tom Holland), i cili bëri debutimin e tij të bujshëm në Kapiten Amerikë: Lufta Civile, fillon të lundrojë në identitetin e tij të sapoformuar si super-heroi në Spider-Man: Homecoming. I tronditur nga përvoja e tij me Avengers, Piteri kthehet në shtëpi, ku jeton me Hallën e tij Maja (Marisa […]

Sot ne Kino ABC – “War for the Planet of the Apes” 3D, në ora 21:30

TEMA: Në Luftën për Planetin e Majmunëve, kapitulli i tretë i ekskluzivitetit të kritikuar, Cezari dhe majmunët e tij janë detyruar në një konflikt vdekjeprurës me një ushtri të njerëzve të udhëhequr nga një kolonel i pamëshirshëm.

Me 03 Gusht 2017, shfaqet premiera e filmit “GIRLS TRIP”

TEMA: Kur katër mikesha të gjalla - Regina Hall, Tiffany Haddish, Jada Pinkett Smith dhe Mbretëresha Latifah - udhëtojnë për në New Orleans për Festivalin vjetor të Essence-it, ...

Me 03 Gusht 2017, shfaqet premiera e filmit te animuar “EMOJI MOVIE” 3D

TEMA: Filmi mbi Emojet hap botën e fshehtë që kurrë më parë nuk eshte pare brenda celularit tuaj të mençur. Fshehur brenda aplikacionit të mesazheve është Textopolis, një qytet i fuqishëm ku jetojnë të gjithë emojet tuaj të preferuar...

Me 10 Gusht 2017, shfaqet premiera e filmit “THE DARK TOWER”

TEMA: Kulla e Errët e Stephen King, eshte historia ambicioze e një prej autorëve më të famshëm në botë, qe me padurim pritet te shfaqet në ekranin e madh, me Idris Elba si Roland Deschain dhe Matthew McConaughey si Njeriu në të Zeza...

Me 24 Gusht 2017, shfaqet premiera e filmit “AMERICAN MADE”

TEMA: Në “American Made” te Universal Pictures, Tom Cruise bashkohet me regjisorin Doug Liman I njohur nga filmat Edge of Tomorrow, Bourne Identity, Mr. and Mrs. Smith), në këtë arratisje ndërkombëtare bazuar në te dhenat e egra (dhe reale) të një mashtruesi dhe piloti te rekrutuar papritur nga CIA,...

Me 24 Gusht 2017, shfaqet premiera e filmit “BABY DRIVER”

TEMA: Një shofer i talentuar dhe i ri (Ansel Elgort) mbështetet në rrahjen e fonogramit të tij personal për të qenë më i miri në lojë. Kur takon vajzën e ëndrrave të tij (Lily James), Foshnja sheh një shans për të kaluar hendekun e jetës se tij kriminale dhe për të bërë një largim të pastër....

VAZHDON SHFAQJA E FILMAVE NË – Kino ABC