Home Kinoabc

Kinoabc

Kinoabc

#Sonic the Hedgehog 2 – Të shtunen dhe të dielën në ora 14’00

Pasi u vendos në Green Hills, Sonic është i etur të provojë se ka atë që duhet për të qenë një hero i vërtetë. Prova e tij vjen kur Dr Robotnik kthehet me një partner të ri, Knuckles, në kërkim të një smeraldi që ka fuqinë të shkatërrojë qytetërimet.

#Minions: The Rise of Gru – Çdo ditë në ora 16’00

Në zemër të viteve 1970, mes një morie flokësh me pupla dhe xhinse të ndezura, Gru po rritet në periferi. Një adhurues i një supergrupi super të keq të njohur si Vicious 6, Gru harton një plan për t'u bërë aq i keq sa për t'u bashkuar me ta.

#THOR: Love and Thunder – Në ora 18’00

"Thor: Love and Thunder" gjen Zotin e Bubullimës në një udhëtim ndryshe nga çdo gjë me të cilën ai është përballur ndonjëherë - një kërkim për paqen e brendshme...

#Bullet Train – Në ora 20’00

Vrasësi i stërvitur Ladybug dëshiron të heqë dorë nga jeta, por tërhiqet përsëri nga mbajtësja e tij Maria Beetle në mënyrë që të mbledhë një çantë në një tren plumbash që shkon nga Tokio në Morioka.

#BOMBA – Në ora 22:00

Ngjarja e filmit flet për një fotograf të masakrës ndaj popullatës civile, masakër kjo e kryer nga paramilitaret serbe. Ai arrin të ikë dhe të fshehët në mesin e refugjatëve, bashkë me dëshmitë tejet të rëndësishme të krimeve dhe dhunimeve të kryera.

#Nope – 11 Gusht 2022

Banorët e një gryke të vetmuar në brendësi të Kalifornisë dëshmojnë për një zbulim të çuditshëm dhe rrëqethës, njekohësisht ndeshen me një forcë misterioze që ndikon në sjelljen e njerëzve dhe kafshëve.

#Where the Crawdads Sing – 18 Gusht 2022

The Crawdads Sing tregon historinë e Kya, një vajzë e braktisur që e rriti veten deri në moshën madhore në kënetat e rrezikshme të Karolinës së Veriut...

#Beast – 25 Gusht 2022

Një baba dhe dy vajzat e tij adoleshente, e gjejnë veten të gjuajtur nga një luan mashtrues masiv, i cili synon të provojë se savana ka vetëm një grabitqar kulminant...

#The Invitation – 25 Gusht 2022

Pas vdekjes së nënës së saj dhe pa të afërm të tjerë, Evie bën një test të ADN-së dhe zbulon një kushërirë të humbur prej kohësh që nuk e dinte kurrë se e kishte...

#The Woman King – 15 Shtator 2022

Gruaja Mbret është historia e jashtëzakonshme e Agojie-ve, njësia e luftëtarëve që mbronin Mbretërinë Afrikane të Dahomey në vitet 1800, me aftësi dhe egërsi që bota nuk ka parë ndonjëherë...

VAZHDON SHFAQJA E FILMAVE NË – Kino ABC