Home kino-abc #Minions: The Rise of Gru – Vetem gjatë vikendit në ora 14’00
  Previous Video #Tad the Lost Explorer and the Emerald Tablet – Në ora 16'00

#Minions: The Rise of Gru – Vetem gjatë vikendit në ora 14’00

418
0

I Animuar/Aventurë/Komedi; 1 orë 30 min

TEMA:

Në zemër të viteve 1970, mes një morie flokësh me pupla dhe xhinse të ndezura, Gru po rritet në periferi. Një adhurues i një supergrupi super të keq të njohur si Vicious 6, Gru harton një plan për t’u bërë aq i keq sa për t’u bashkuar me ta. Për fat të mirë, ai merr një kopje rezervë që bën kaos nga ndjekësit e tij besnikë, Minions. Së bashku, Kevin, Stuart, Bob dhe Otto – një mbajtës i ri sportiv Minion dhe një nevojë e dëshpëruar për të kënaqur – vendosin aftësitë e tyre ndërsa ata dhe Gru ndërtojnë strofkën e tyre të parë, eksperimentojnë me armët e tyre të para dhe kryejnë misionet e tyre të para.

Rolet: Steve Carell, Taraji P. Henson, Michelle Yeoh, RZA, Jean-Claude Van Damme, Lucy Lawless, Dolph Lundgren, Danny Trejo, Russell Brand, Julie Andrews, Alan Arkin, etj.

Regjia: Kyle Balda

https://www.minionsmovie.com/

 

(418)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

VAZHDON SHFAQJA E FILMAVE NË – Kino ABC