Home kino-abc #FORD v FERRARI – ne ora 21:30
  Next Video #Terminator; Dark Fate – ne ora 19:00

#FORD v FERRARI – ne ora 21:30

66
0

Aksion/Biografi/Dramë; 2 orë 32 min

TEMA:

Fituesit e çmimeve te Academy Award®, Matt Damon dhe Christian Bale, luajnë në FORD v FERRARI, bazuar në historinë e mrekullueshme të projektuesit vizionar të makinave amerikane Carroll Shelby (Damon) dhe shoferit me te frikshëm britanik Ken Miles (Bale), të cilët së bashku luftuan ndërhyrjet e korporatës, ligjet e fizikës dhe demonët e tyre personal për të ndërtuar një makinë garash revolucionare për Ford Motor Company dhe për të marrë makinat garuese dominuese të Enzo Ferrari në 24 orët e Le Mans në Francë në 1966.

Rolet: Matt Damon, Christian Bale, Jon Bernthal, Caitriona Balfe, Tracy Letts, Josh Lucas, Noah Jupe, Remo Girone, Ray McKinnon, etj.

Regjia: James Mangold

https://www.foxmovies.com/movies/ford-v-ferrari

 

(66)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

VAZHDON SHFAQJA E FILMAVE NË – Kino ABC