Home kino-abc 🎞#The Fast Saga #FASTX – Në ora 19’00
  Previous Video 🎞#The Boogeyman - Në ora 21'30
  Next Video 🎞#The Little Mermaid – Në ora 17'00

🎞#The Fast Saga #FASTX – Në ora 19’00

100
0

Aksion/Krim/Mister; 2 orë 21 min

TEMA:

Fundi i rrugës fillon. Fast X, filmi i dhjetë në Sagën Fast and Furious, lançon kapitujt e fundit të një prej ekskluziviteteve më të njohura dhe më popullore të kinemasë globale, tani në dekadën e tij të tretë ende vazhdon të jetë i fortë me të njëjtin ekip dhe personazhe thelbësore si kur filloi. Gjatë shumë misioneve dhe kundër mosmarrëveshjeve, Dom Toretto (Vin Diesel) dhe familja e tij kanë mposhtur, nervozuar dhe tejkaluar çdo armik në rrugën e tyre. Tani, ata përballen me kundërshtarin më vdekjeprurës me të cilin janë përballur ndonjëherë: Një kërcënim i tmerrshëm që del nga hijet e së kaluarës, i cili ushqehet nga hakmarrja e gjakut dhe që është i vendosur të shkatërrojë këtë familje, gjithçka – dhe këdo – që Dom do, përgjithmonë. Në Fast Five të 2011-ës, Dom dhe ekuipazhi i tij morën mbretin e poshtër brazilian të drogës Hernan Reyes dhe ia prenë kokën perandorisë së tij në një urë në Rio De Zhaneiro. Ajo që ata nuk e dinin ishte se djali i Reyes, Dante (Jason Momoa i Aquaman), ishte dëshmitar i të gjithave dhe ka kaluar 12 vitet e fundit duke hartuar një plan për ta bërë Domin të paguajë çmimin përfundimtar. Komploti i Dantes do të shpërndajë familjen e Domit nga Los Anxhelosi në katakombet e Romës, nga Brazili në Londër dhe nga Portugalia në Antarktidë. Do të krijohen aleatë të rinj dhe do të rishfaqen armiqtë e vjetër. Por gjithçka ndryshon kur Dom zbulon se djali i tij 8-vjeçar (Leo Abelo Perry, Black-ish) është objektivi përfundimtar i hakmarrjes së Dantes.

Rolet: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Jason Momoa, Rita Moreno, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Jason Statham, John Cena, Scott Eastwood, Helen Mirren, Charlize Theron, etj.

Regjia: Louis Leterrier

https://www.fastxmovie.com/

 

(100)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

VAZHDON SHFAQJA E FILMAVE NË – Kino ABC