Home kino-abc #THOR: Love and Thunder – Në ora 18’00
  Previous Video #Bullet Train - Në ora 20'00
  Next Video #Minions: The Rise of Gru – Çdo ditë në ora 16'00

#THOR: Love and Thunder – Në ora 18’00

239
0

Aksion/Aventurë/Komedi; 1 orë 59 min

TEMA:

“Thor: Love and Thunder” gjen Zotin e Bubullimës në një udhëtim ndryshe nga çdo gjë me të cilën ai është përballur ndonjëherë – një kërkim për paqen e brendshme. Por pensionimi i Thor-it ndërpritet nga një vrasës galaktik i njohur si Gorr ‘Zoti Kasap’, i cili kërkon zhdukjen e perëndive. Për të luftuar kërcënimin, Thor kërkon ndihmën e mbretit Valkyrie, Korg dhe ish-të dashurës Jane Foster, e cila për habinë e Thor – përdor në mënyrë të pashpjegueshme çekiçin e tij magjik, Mjolnir, si i Fuqishmi Thor. Së bashku, ata nisin një aventurë rrëqethëse kozmike për të zbuluar misterin e hakmarrjes së Zotit Kasap dhe për ta ndalur atë para se të jetë tepër vonë.

Rolet: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tessa Thompson, Christian Bale, Taika Waititi

Regjia: Taika Waititi

https://www.marvel.com/movies/thor-love-and-thunder

 

(239)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

VAZHDON SHFAQJA E FILMAVE NË – Kino ABC