Home kino-abc #Sing 2 – Vetëm të shtunen në ora 13’30
  Previous Video #The King’s Man – Në ora 16'00
  Next Video #Clifford The Big Red Dog – Vetëm të dielën në ora 13'30

#Sing 2 – Vetëm të shtunen në ora 13’30

190
0

I Animuar/Aventurë/Komedi; 1 orë 47 min

TEMA:

Buster Moon, dhe kasti i tij i gjithë yjeve të interpretuesve përgatiten të nisin ekstravagancën e tyre më verbuese skenike ende … të gjitha në kryeqytetin vezullues të argëtimit të botës. Ka vetëm një pengesë: Ata së pari duhet të bindin yllin e rrokut më të izoluar në botë, të luajtur nga ikona e muzikës botërore Bono, në debutimin e tij të filmit të animuar, që t’u bashkohet atyre. Buster (fituesi i Oscar® Matthew McConaughey) e ka kthyer New Moon Theatre në një hit lokal, por Buster i ka sytë te një çmim më i madh: Debutimi i një shfaqjeje të re në Teatrin Crystal Tower në qytetin magjepsës Redshore.

Rolet: Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Scarlett Johansson, Taron Egerton, Tori Kelly, Nick Kroll, Bobby Cannavale, Halsey, Pharrell Williams, Nick Offerman, Letitia Wright, Eric Andre, Chelsea Peretti, Bono, etj.

Regjia: Garth Jennings

https://www.singmovie.com/

 

(190)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

VAZHDON SHFAQJA E FILMAVE NË – Kino ABC