Home kino-abc “MURDER ON THE ORIENT EXPRESS”, çdo natë në ora 21:30
  Next Video "TUNELI", çdo natë në ora 20:00

“MURDER ON THE ORIENT EXPRESS”, çdo natë në ora 21:30

180
0

Krim/Dramë/Mister; 1 orë 54 min

TEMA

murder-orient-express-posterAjo që fillon si një udhëtim i shkëlqyer i trenave nëpër Evropë shpejt shpaloset në një nga misteret më elegante, më suspenduese dhe emocionuese ndonjëherë të treguara. Nga romani i autores më të shitur Agatha Christie, “Vrasja në Orient Express” tregon përrallën e trembëdhjetë të panjohurve të bllokuar në tren, ku të gjithë janë të dyshuar. Një njeri duhet të garojë me kohën për të zgjidhur enigmën para se vrasësi përsëri të godasë.

Rolet: Kenneth Branagh, Penélope Cruz, Willem Dafoe, Judi Dench, Johnny Depp, Josh Gad, Derek Jacobi, Leslie Odom Jr., Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley

Regjia: Kenneth Branagh

Producent: Ridley Scott

https://www.cluesareeverywhere.com/

(180)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

VAZHDON SHFAQJA E FILMAVE NË – Kino ABC