Home se-shpejti #Jungle Cruise – 29 Korrik 2021

#Jungle Cruise – 29 Korrik 2021

#Jungle Cruise – 29 Korrik 2021
17
0

Aksion/Aventurë/Komedi; 2 orë 07 min

Dr. Lily udhëton nga Londra, në xhunglën e Amazonës dhe kërkon shërbimet e diskutueshme të Frankut për ta drejtuar atë në La Quila – varkën e tij të tërbuar por simpatike. Lily është e vendosur të zbulojë një pemë antike me aftësi shëruese të pashembullta – duke zotëruar fuqinë për të ndryshuar të ardhmen e mjekësisë. Kur futen në këtë kërkim epik, dyshja e pagjasë has rreziqe të panumërta dhe forca të mbinatyrshme, të gjitha që përgjojnë bukurinë mashtruese të pyjeve të harlisura. Por ndërsa sekretet e pemës së humbur shpalosen, aksionet arrijnë edhe më lart për Lili dhe Frank dhe fati i tyre – dhe i njerëzimit – varet në ekuilibër.

Rolet: Dwayne Johnson, Emily Blunt, Edgar Ramirez, Jack Whitehall, Jesse Plemons, Paul Giamatti, Veronica Falcón, Dani Rovira, Quim Gutierrez, Dan Carter, Andy Nyman, ETJ

Regjia: Jaume Collet-Serra

https://movies.disney.com/jungle-cruise

(17)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

VAZHDON SHFAQJA E FILMAVE NË – Kino ABC