Home se-shpejti #Halloween Kills – 21 Tetor 2021

#Halloween Kills – 21 Tetor 2021

#Halloween Kills – 21 Tetor 2021
26
0

Krim/Horror/Triller; 1 orë 46 min

Disa minuta pasi Laurie Strode, vajza e saj Karen dhe mbesa Allyson lanë përbindëshin e maskuar Michael Myers të mbyllur në kafaz dhe duke u djegur në bodrum, Laurie dërgohet me urgjencë në spital me dëmtime për jetën, duke besuar se ajo më në fund vrau torturuesin e saj gjatë gjithë jetës. Por kur Michael arrin të çlirohet nga kurthi i Laurie, gjakderdhja e tij rituale e gjakut rifillon. Ndërsa Laurie lufton dhimbjen e saj dhe përgatitet të mbrohet kundër tij, ajo frymëzon të gjithë Haddonfield të ngrihen kundër përbindëshit të tyre të pandalshëm. Gratë Strode bashkohen me një grup të mbijetuarish të tjerë të tërbimit të parë të Michael, të cilët vendosin t’i marrin gjërat në duart e tyre, duke formuar një turmë vigjilente që niset për të gjuajtur Michael, një herë e përgjithmonë. E keqja vdes sonte…

Rolet: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichak, Will Patton, Thomas Mann, Anthony Michael Hall, etj.

Regjia: David Gordon Green

https://www.halloweenmovie.com/

(26)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

VAZHDON SHFAQJA E FILMAVE NË – Kino ABC