Home se-shpejti #Death on the Nile – 10 Shkurt 2022

#Death on the Nile – 10 Shkurt 2022

#Death on the Nile – 10 Shkurt 2022
10
0

Krim/Dramë/Mister; 2 orë 07 min

Pushimet egjiptiane të hetuesit belg Hercule Poirot në bordin e një vapori magjepsës të lumit shndërrohen në një kërkim të tmerrshëm për një vrasës kur muaji i mjaltit idilik i një çifti të përsosur shkurtohet tragjikisht. E vendosur përballë një peizazhi epik të pamjeve gjithëpërfshirëse të shkretëtirës dhe piramidave madhështore të Gizës, kjo histori e pasionit të shfrenuar dhe xhelozisë së paaftë paraqet një grup kozmopolitan udhëtarësh të veshur në mënyrë të përsosur dhe mjaft kthesa të liga për ta lënë audiencën të hamendësojë deri në fund të fundit, tronditës.

Rolet: Tom Bateman, Annette Bening, Kenneth Branagh, Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey, Sophie Okonedo, Jennifer Saunders, Letitia Wright, etj.

Regjia: Kenneth Branagh

https://www.20thcenturystudios.com/movies/death-on-the-nile

(10)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

VAZHDON SHFAQJA E FILMAVE NË – Kino ABC