“THE MAZE RUNNER” ne formatin Digjital, çdo ditë në ora 17:00

“THE MAZE RUNNER” ne formatin Digjital, çdo ditë në ora 17:00

Zhanri: Aksion/Aventure /Mister/ Fantastiko-Shkencor / Fantazi Kohezgjatja: 1 ore 53 min TEMA: Adoleshenti Tomas zgjohet në një oazë në mes të një labirinthi të madh. Rreth tij janë edhe disa moshatarë të tij, të cilët nuk e dinë si kanë përfunduar në atë vend. Ata mundohen të ikin nga ai vend çdo ditë, por asnjëri nuk ia […]

“GONE GIRL” ne formatin Digjital, çdo ditë në ora 19:30

“GONE GIRL” ne formatin Digjital, çdo ditë në ora 19:30

Zhanri: Triller/Adaptim Kohezgjatja: 2 ore 15 min TEMA: Në prag të përjvetorit të pestë të martesës së tij, Nik Dan lajmëron zhdukjen e gruas së tij të bukur, Emit. Nën presionin e madh të policisë dhe mediave, Niku fillon të dobësohet. Ai fillon të gënjejë dhe të mashtrojë dhe të sillet çuditshëm. Kështu, lind pyetja: […]

“PIJANECË TË AJRIT T’EGËR”, çdo natë në ora 22:00

“PIJANECË TË AJRIT T’EGËR”, çdo natë në ora 22:00

Gjinia: Muzikal/Drame/Komedi Prodhim I Sirea Film Skenarist/Producent: Leonard Bombaj. Regjisor: Kelmend Karuni. Drejtor Fotografie: Luan Shkodra.Muzika:Kristi Popa.Elgit Doda. Rolet: Devis Muka, Fatmir Xhelili, Alex Seitaj, Juliana Arbi, Bonald Perkola, Kristi Zeqo, Andi Zerja, Anisa Paturi, etj. Historia: Nese te gjithe do te dilnin nga Shqiperia cfare do te mbetej? Gjashte dite nga jeta e gjashte miqve […]

Me 23 tetor shfaqet Premiera e Filmit te Animuar “BLETËZA MAJA / Maya the Bee” në 3D

Me 23 tetor shfaqet Premiera e Filmit te Animuar “BLETËZA MAJA / Maya the Bee” në 3D

Zhanri: I Animuar Kohezgjatja: 1 ore 19 min TEMA: Bletëza e vogël Maja është një sherre e vërtetë. Ajo nuk u bindet fort rregullave të shtëpisë. Një nga rregullat që duhet të mbahen është që të mos afrohet te grerëzat. Por, kur vidhet Xheli i ëmbël mbretëror, të gjithë mendojnë që atë e kanë vjedhur […]

Me 23 tetor 2014, shfaqet Premiera e Filmit “LET’S BE COPS” ne formatin Digjital

Me 23 tetor 2014, shfaqet Premiera e Filmit “LET’S BE COPS” ne formatin Digjital

Zhanri: Aksion/Aventure / Komedi Kohezgjatja: 1 hr 44 min TEMA: Ky shtë një film që flet për miqësinë e dy policëve, por me një dallim: ata nuk janë police fare. Dy shokë vishen si policë për një ndejë me kostume, dhe e kënaqin tërë lagjen. Por, ata vihen në sprovë kur ndeshen me jetën reale të mafias […]

Me 6 nentor 2014, shfaqet Premiera e Filmit Kosovar “TË MJERËT”

Me 6 nentor 2014, shfaqet Premiera e Filmit Kosovar “TË MJERËT”

Zhanri: Dramë / Krim Studio A&G Production Rolet: Bislim Muçaj, Edona Reshitaj, Besart Sllamniku, May-Linda Kosumovic dhe Armend Baloku Regjia: Genc Berisha Skenari: Besart Sllamniku Producentë: Genc Berisha dhe Besart Sllamniku TEMA: Në një fshat afër Prishtinës jeton një cift i cili për rrethana kohore dhe mentaliteti është mbyllur me vite në shtepinë e tyre. […]

Me 17 nëntor 2014, shfaqet Premiera e Filmit Shqiptar “TIRANA…14″

Me 17 nëntor 2014, shfaqet Premiera e Filmit Shqiptar “TIRANA…14″

Zhanri: Komedi Kohezgjatja: 1 orë 45 min TEMA: Tirana…14 është një komedi romantike që merr shkas nga një fenomen sa i hershëm, po aq edhe present sic është tradhtia bashkëshortore, për tu fokusuar më pas tek impakti që ka ky seksi sot ne shoqërinë tonë. Ngjarjet dhe personazhet rrotullohen rreth një televizioni privat, roli i […]

Se Shpejti shfaqet Premiera e Filmit te Animuar “PENGUINS OF MADAGASCAR” ne 3D

Se Shpejti shfaqet Premiera e Filmit te Animuar “PENGUINS OF MADAGASCAR” ne 3D

Zhanri: I Animuar/Komedi Kohezgjatja: TEMA: Skuadrat e vërteta të spiunëve nuk lindin… ato çelen. Zbuloni sekretet e zogjve më të famshëm në botën e spiunëve: Skiperit, Kovalskit, Rikos dhe Privatit. Këta elitarë i bashkohen një grupi të njohur të nëntokës. Drejtuesi i tyre bëhet Sekreti (do t’jua tregonim emrin, por nejse…). Ata, së bashku, duhet […]

Se Shpejti shfaqet Premiera e Filmit “WILD” ne formatin Digjital

Se Shpejti shfaqet Premiera e Filmit “WILD” ne formatin Digjital

Zhanri: Drame/ Adaptim Kohezgjatja: 1 orë 55 min TEMA: Me prishjen e martesës së saj dhe me vdekjen e nënës, Çeril Strej mbetët e pashpresë. Pas shumë vitesh dëshpërimi dhe jete të shfrenuar, ajo vendos që të ecë më shumë se një mijë mile vetëm. Rolet: Reese Witherspoon, Tom Sadoski, Mo McRae, etj. Regjia: Jean-Marc […]

Se Shpejti shfaqet Premiera e Filmit “EXODUS: GOD’S AND KINGS” ne 3D

Se Shpejti shfaqet Premiera e Filmit “EXODUS: GOD’S AND KINGS” ne 3D

Zhanri: Aksion/Aventure/Drame Kohezgjatja:  TEMA: Ky film e ritregon rrëfimin biblik të Moisiut, i cili, sipas librit të Eksodit (Daljes), vuan shumë gjatë fëmijërisë, e kundërshton Faraonin, i liron izraelitët nga robëria dhe e ndanë Detin e Kuq ne mes. Rolet: Christian Bale, Joel Edgerton, Sigourney Weaver, Ben Kingsley, etj. Regjia: Ridley Scott