Home se-shpejti 🎞Dumb Money – 05 Tetor 2023

🎞Dumb Money – 05 Tetor 2023

🎞Dumb Money – 05 Tetor 2023
15
0

Biografi/Komedi/Dramë; 1 orë 44 min

Dumb Money është përralla përfundimtare e Davidit kundër Goliathit, e bazuar në historinë e vërtetë të çmendur të njerëzve të zakonshëm që ndryshuan skenarin në Wall Street dhe u pasuruan duke e kthyer GameStop (po, dyqanin e lojërave video në qendër) në kompaninë më të nxehtë në botë. Në mes të gjithçkaje është djaloshi i rregullt Keith Gill (Paul Dano), i cili e nis gjithçka duke i zhytur kursimet e tij të jetës në aksione dhe duke postuar për të. Kur postimet e tij sociale fillojnë të shpërthejnë, po ashtu edhe jeta e tij dhe e të gjithëve që e ndjekin. Ndërsa bakshishi i aksioneve bëhet lëvizje, të gjithë pasurohen – derisa miliarderët të luftojnë dhe të dyja palët e gjejnë botën e tyre të kthyer përmbys.

Rolet: Paul Dano, Pete Davidson, Vincent D’Onofrio, Shailene Woodley, Seth Rogen, America Ferrera, Nick Offerman, Anthony Ramos, Sebastian Stan, etj.

Regjia: Craig Gillespie

https://www.dumbmoney.movie/

(15)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

VAZHDON SHFAQJA E FILMAVE NË – Kino ABC